Hoolitsetud käte nimel

Käed kuivavad ja küüned kihistuvad ning igapäevane kreemitamine ei paranda olukorda? Loe, mida saaksid oma käte heaks teha kodus ja millal peaksid pöörduma salongi.

Kellele ei meeldiks hoolitsetud käed ja laitmatu maniküür? Raske töö, magamatus, liiga kuum või külm õhk ja vesi, allergiad ning haigused jätavad aga kätele jälgi, mis kedagi ei kaunista. Kortsud, esiletungivad veresooned, kuiv nahk, lõhenevad sõrmed, kihistuvad küüned – nimekiri on piisavalt sisukas, samas igale murele on alati oma lahendus.

Kätehoolduse meelespea

Käte pesemine. Kasuta leiget vett ja neutraalseid seepe. Loputa hoolikalt ja kuivata käsi õrnalt rätikuga patsutades, võimalusel väldi soojapuhureid. Puhas nahk võimaldab kätel lõdvestuda ja tekitab hea enesetunde, eriti pärast stressirohket päeva.

Kasuta niisutavaid ja hooldavaid kätekreeme. Jälgi, et kreemi koostises leiduks nahka kaitsvaid vitamiine (A ja E). Päevaseks kasutamiseks sobivad kiiresti imenduvad, kergema teksuuriga kreemid, ööseks vali paksemaid ja rasvasemaid variante, mis sisaldavad looduslikke õlisid ja rahustavaid komponente. Kevadel ja suvel eelista päikesekaitsega kreeme.

Tarbi vett! Vesi moodustab umbes kaks kolmandikku meie kehamassist ja selle hulk kahaneb vanusega. Vee kogus organismis on pöördvõrdeline rasvkoe hulgaga, langedes suure rasvumise korral kriitiliste näitajateni. Vesi aitab meie organismil toitaineid paremini omastada ja muundada toitu energiaks. See hoiab kehatemperatuuri stabiilsena, kaitstes elutähtsaid organeid, osaledes kehavormide säilitamises ja on seega äärmiselt oluline komponent ilusa naha saavutamiseks ja hoidmiseks.

Kätemassaaž ja -võimlemine. Sundasendis töötamine väsitab käsi, sest väheneb sõrmede liikuvus, halva verevarustuse tõttu võivad käed muutuda külmaks ning tagajärjeks on lihasvalu. Igasugune sundasendis töötamine nõuab puhkepause, mille ajal saaks käsi lõdvestada. Spetsiaalsed harjutused ja massaaživõtted aitavad parandada vereringet ja muuta käte nahka elastsemaks. Käelabade ringitamine ja peopesast sõrmeotste suunas käte masseerimine võtavad sinult vaid paar minutit, kuid tagavad hea enesetunde pikemaks ajaks.

Soe õlivann on ideaalne lahendus kõvaks muutunud küünenahkade ja küünte pehmendamiseks. Kui soovid antud protseduuri kodus järele proovida, toimi järgmiselt: aseta väike, makadaamiapähkli- või mandliõliga kauss suurema, kuuma veega täidetud anuma sisse. Kasta sõrmeotsad viieks minutiks õlisse – seejärel hõõru õlijäägid nahka ja lükka küünenahad tagasi.

Parafiinihooldus on meeldiv ja lõõgastav protseduur, mida pakutakse pea igas salongis. Soe vaha on suurepärane vahend liigese- ja lihasvalu leevendamiseks ning mõjub kätele-jalgadele üldterapeutiliselt.

Luksuslik spaahooldus kätele sobib eelkõige nendele meestele ja naistele, kes hädas kuiva ja lõheneva nahaga. Spaamaniküür on samuti lõõgastav protseduur, mis hooldab intensiivselt käenahka ja leevendab valusid. Tulemuseks on siidpehmed ja niisutatud käed.

Pea meeles!
Hoolda küünenahku korrapäraselt õli või kätekreemiga ning lükka need küüneplaadilt õrnalt tagasi iga nädal – nii ei pea nahka enam hoolduste käigus lõikama.

Vaokeste tasandamiseks kasuta peeneteralist poleerijat. Ettevaatust! Sellega kuritarvitamine võib muuta küüned õhukesteks ja nõrgaks.

Selleks, et ei käsi ei peaks liialt palju seebiga hõõruma, kasuta mustuse eemaldamiseks nahalt või küüntelt sidrunit.

Ravi küüsi seespidiselt: rabedate küünte puhul aitavad C, D ja E vitamiinid, veepuuduse korral sobivad hästi B-grupi vitamiinid ning kahjustunud küüsi taastamiseks tarbi A vitamiini.